Menu

Blues Maraton w tym roku z większym impetem

10 czerwca 2016 - Aktualności
Blues Maraton w tym roku z większym impetem

Organizatorzy IV Augustowskiego Blues Maratonu, który w tym roku odbędzie się w dniach 19 -23 lipca, zastanawiali się w jaki sposób uatrakcyjnić formułę imprezy i jednocześnie odróżnić się od kilkudziesięciu imprez bluesowych, które odbywają się w Polsce. Nasza impreza, pod względem budżetu w żaden sposób nie może konkurować z  festiwalami tej rangi co Suwałki Blues Festiwal czy Białostocka Jesień z Bluesem. Konsekwencją tego faktu jest niemożność sprowadzania zagranicznych wykonawców. To nas jednak nie zrażało, gdyż od początku postawiliśmy na wykonawców polskich.

Nie można zbudować marki imprezy jeśli repertuarowo jest on zbliżony do innych imprez. Chcąc tego uniknąć  postanowiliśmy postawić na jakość artystyczną przedstawianego repertuaru i niepowtarzalność wydarzeń z naszego festiwalu.

W rezultacie trzy z pięciu dni imprezy wypełniają wydarzenia, które będzie można zobaczyć tylko w Augustowie w niepowtarzalnych składach muzyków i pięknych okolicznościach przyrody. Do współpracy zaproszeni zostali  także muzycy, których dotychczasowe dokonania muzyczne są  jedynie luźno powiązane z bluesem. Za przykład mogą służyć dwie wspaniałe wokalistki: Natalia Przybysz  znana z wykonywania repertuaru soulowego i rockowego oraz Krystyna Stańko ikona wokalistyki jazzowej, która stawiając pierwsze kroki na scenie występowała  w bluesowym zespole Dekiel, ale jej dalsza kariera to wyprawa w krainę pop -music i ambitnego jazzu

Nowością  będzie też udział w maratonie znanych dziennikarzy bluesowych na czele z Janem Chojnackim redaktorem Radiowej Trójki, który będzie  podpisywał swoją nową  książkę  „ Blues z kapustą” podczas piątkowego koncertu „ Respect” w augustowskim amfiteatrze.

fot. K. Bąk