Menu

Bluesowe Walentynki (prawie)

28 stycznia 2017 - Aktualności
Bluesowe Walentynki (prawie)

Od kilku lat w okolicach dnia Świętego Walentego w „ Kaktusiku” odbywa się koncert akustyczny. W tym roku koncert odbędzie się wyjątkowo w czwartek 9 lutego.  Przyczyny tego są dwie. Pierwsza to, że jego znaczącą część będzie transmitowana w kultowej dla środowiska bluesowego  audycji w radiowej Trójce „ Bielszy Odcień Bluesa”. Koncert poprowadzi redaktor Jan Chojnacki. Druga przyczyną czwartkowego terminu jest, że cześć muzyków ma napięte plany koncertowe.

W Augustowie zagrają muzycy z najwyższej półki. Koncert rozpocznie Tomek Kamiński, dzięki któremu  podlaska scena muzyczna nie musi się kojarzyć z człowiekiem o swojskim imieniu Zenek. Tomkowi towarzyszyć będą Marek Tymkoff i Jan Gałach. W drugiej części koncertu wystąpią muzycy z zespołu Hoodoo Band wraz z Janem Gałachem, który wyjątkowo będzie spełniał obowiązki perkusisty. Skład uzupełnią Bartek Miarka, Tomasz Nitribitt i Andrzej Stagraczynski. Pomysł na ten skład powstał podczas rejsu na ostatnim Blues Maratonie gdzie Jan Gałach znakomicie wsparł  Tomasza Nitribitta i Andrzeja Stagraczyńskiego. Do tamtego zestawu muzyków dołączy Bartek Miarka. Czego możemy oczekiwać muzycznie od takiego kwartetu. Dominować będą  Stonesowskie I dylanowskie wymiatacze  okraszonych bluesowymi perełkami. Wspomniałem, że plany koncertowe naszych wykonawców są bardzo napięte. Jan Gałach rusza w trasę z wokalista Grupy Dżem Maciejem Balcarem, a Bartek Miarka ma krótka chwile oddechu po tournée z Anita Lipnicką i już 12 lutego ponownie rozpoczyna koncerty.

Wieczór zapowiada się znakomicie. Wczoraj jeszcze było kilka wolnych stolików. Dodaję ,ze wstęp jest wolny. Kto się nie wbije do Kaktusika może posłuchać koncertu w Trójce. Gd kilka lat temu rozpoczynaliśmy prace nad Blues Maratonem nie wierzyliśmy, że takie rzeczy są możliwe.

Z bluesowym pozdrowieniem.