Menu

Bartek Łęczycki – wirtuoz harmonijki ustnej

25 czerwca 2018 - Artyści
Bartek Łęczycki – wirtuoz harmonijki ustnej
Jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie.
Najbardziej znany jest ze współpracy z Wojtkiem Waglewskim i Maćkiem Maleńczukiem co zakończyło się w obu przypadkach platynowymi płytami. W kręgu bluesowym jest znany jako jeden z liderów formacji Harmonijkowy Atak, która jest supergrupą skupiająca w swym składzie największe indywidualności polskiego bluesa. Dodatkowo koncertuje z zespołem JJ Band zespołem ze ścisłej czołówki polskiego bluesa.

Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski „Koledzy” (2007) oraz Waglewski Fisz Emade „Męska Muzyka”(2008).
Czołowy pedagog i popularyzator harmonijki w naszym kraju. Co rok prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą.

W ramach Przystanku Woodstock 2008 poprowadził warsztaty muzyczne w Akademii Sztuk Przepięknych, między seminariami takich osobistości jak Tadeusz Mazowiecki czy Tomasz Lis.

W roku 2010 jako pierwszy Polak został zaproszony na największy festiwal harmonijkowy w Minneapolis, organizowany przez SPAH, gdzie zagrał solowy koncert oraz poprowadził wykład dla najbardziej zaawansowanych uczestników zjazdu z całego świata.

W roku 2014 wziął udział w największym brytyjskim festiwalu harmonijkowych NHL w Bristolu. Tam poprowadził dwa workshopy o loop station oraz o specjalnych strojeniach harmonijek diatonicznych.

Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej.

Prowadził warsztaty mistrzowskie we Francji, USA, Chorwacji czy na Ukrainie. Koncertował również w Niemczech, Belgii czy Maroko.
Jego niezwykłą muzykalność i wirtuozerię docenili m.in. Tommy Emmanuel, Wojciech Waglewski, Marek Raduli, Jarek Śmietana, Andrzej Nowak, Piotr Banach Krzysztof Misiak czy Maciej Maleńczuk.
Udziela się w wielu formacjach muzycznych, występuje solowo z wykorzystaniem loop station oraz jako muzyk sesyjny.

 

Bartek gra wyłącznie na harmonijkach firmy SEYDEL, korzysta z kabli LABOGA Way of Sound, używa wzmacniacza AER Alpha, zaś podczas warsztatów korzysta z programu Band In A Box 2011.

Strona Artysty

Jedna myśl nt. „Bartek Łęczycki – wirtuoz harmonijki ustnej

  • Pingback: Blues Maraton 2018 – Bies Czad Blues

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *