Menu

Cheap Tobacco – niech żyje młodość!!!

25 czerwca 2018 - Artyści
Cheap Tobacco – niech żyje młodość!!!

Zwycięzca Rawa Blues Festiwal 2013, bluesowe odkrycie roku 2013! Muzyka pełna magii i pasji!

Najbardziej atrakcyjna i charyzmatyczna wokalistka polskiego bluesa!

CHEAP TOBACCO  to czworo młodych ludzi przepełnionych energią i pasją, którą „zarażają” każdego, kto ich usłyszy. Mieszają style muzyczne w poszukiwaniu swojego własnego brzmienia. Potrafią wzruszyć, nakłonić do refleksji oraz porwać do szaleńczego, transowego tańca. Muzyka, jaką wykonuje zespół nie jest łatwa do zdefiniowania… to fuzja rocka, emocji bluesowych, funky i… jeszcze coś. Kto raz ich usłyszy, będzie wracał po więcej!

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która dwukrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce.  Grupa  podczas 7 lat istnienia  zagrała ponad 450 koncertów w kraju i zagranicą zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach krajowych i zagranicznych m.in: Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Synestezje, Bochum Total (Niemcy), Blues Alive (Czechy) . Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Grupa, którą można było usłyszeć na antenie Radiowej Trójki, śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz Cheap Tobacco.

Nadchodząca płyta „Szum” to emocjonalny rollercoaster, zabierający słuchacza w podróż wśród niebanalnych brzmień, melodii i rytmów. Dwanaście kompozycji nagranych na setkę w Monochrom Studio jest dowodem na to, że Cheap Tobacco to grupa bezkompromisowa, dla której rockowa energia i siła grania na żywo to  wartości nadrzędne. Wszystko to w połączeniu z elektryzującym i zarazem lirycznym głosem Natalii Kwiatkowskiej nie pozwala nam przejść obok albumu obojętnie.

Pomimo uznania w świecie „bluesowym”, muzyka zespołu wybiega daleko poza jego granice, czerpiąc z dorobku muzyki rockowej, soulowej, pop, funky, zaczepiając również o lekką psychodelię. Utwory z nowego albumu to zarówno dawka dobrego vintage’owego brzmienia oraz mocnych riffów jak i snujących się, ciężkich, zadymionych i przestrzennych ballad. Teksty opowiadające o wewnętrznych konfliktach, z którymi mierzy się każdy z nas, o odejściu- tym na chwilę i tym nieodwracalnym. O przemijaniu ale też o nadziei na finalną zgodę i porozumienie.

 

Osiągnięcia:

-I miejsce w ankiecie Kwartalnika Twój Blues jako odkrycie roku 2013

-I miejsce na Rawa Blues Festiwal 2013

– I miejsce na alternatywnej liście przebojów Radia Kraków w notowaniu z grudnia 2012,

– I miejsce, nagroda publiczności oraz nagrody dla najlepszej wokalistki i najlepszego basisty na XXII Festiwalu Blues Nad Bobrem.
– Finalista Konkursu Hard Rock Rising 2012,
– III miejsce na Festiwalu Ryśka Riedla 2012,
– I miejsce na III Autorskim Przeglądzie Rzepa 2012 w Rzeszowie,
– I miejsce na festiwalu Kodex Blues 2012,
– I miejsce na Wetwater Blues Festival 2012,
– I miejsce na Ścinawa Blues festiwal 2012,
– I miejsce na Warta Mississippi Blues 2012,
– nagroda publiczności, II miejsce oraz wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty podczas 2-giej edycji festiwalu Bluesroads w Krakowie.
– tytuł laureata na Galicja Blues Festival 2011 w Krośnie.
– nagroda publiczności oraz II miejsce na festiwalu Las, Woda& Blues 2012,

Zespół współpracował między innymi z Jackiem Korohodą, Jarkiem Śmietaną i Billym Nealem. Od Kwietnia 2011 zespół zagrał już ponad 100 koncertów między innymi na festiwalach Solo życia w Lublinie, Bluesonaliach w Koninie, na Suwałki Blues, Gdynia Blues, Był Sobie Blues w Tarnowie, Festiwalu Ryśka Riedla w Chorzowie czy Bluesroads w Krakowie.

 

Źródło informacji i zdjęć: http://cheaptobacco.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *