Menu

Levi – z oryginalnością na Ty

25 czerwca 2018 - Artyści
Levi – z oryginalnością na Ty

LEVi to na polskiej scenie bluesowej wyjątkowy projekt, gdyż trudny do zakwalifikowania. Muzyka zespołu stanowi wypadkowa zainteresowań członków formacji. Najbliższy jest im blues ale są jak najdalsi do zamykania swojej twórczości w ramach jednego gatunku. Lubią eksperymentować, a co z tego wynika można zobaczyć w czwarty dzień blues maratonu. Wycieczki w stronę innych gatunków nie przeszkodziły im zostać laureatami wielu polskich festiwali bluesowych  w tym Rawy Blues.

Początki założenia zespołu sięgają wiosny 2013 roku. Muzycy – gitarzysta, Grzegorz Skoczylas, oraz harmonijkarz Bartosz Łuczyński, grający wtedy wspólnie w jednej z krakowskich kapel rockowo bluesowych, zapragnęli stworzyć akustyczny skład. Historia nie jest wyjątkowa – większość kapel chcąc założyć swój ukochany zespół zagląda na ogłoszenia o tym właśnie traktujące. : ) Przejdźmy tutaj do opowiadania w pierwszej osobie. : )

Wyjątkowe w tej niewyjątkowej historii było to kto do nas dołączył…zwyczajnie, najpierw odpowiadając na ogłoszenie, później przychodząc na próbę… było nam dane spotkać się z Kasią Miernik, niezwykłą wokalistką o której możliwościach wokalnych można by było mówić bez końca używając określeń skrajnie chwalebnych. : ) Tak więc jest nas już trójka. Po kilku próbach, kilku koncertach stwierdzamy ze brakuje sekcji… Do naszego grona dołączył Tomasz Majewski wraz z jego instrumentami perkusyjnymi oraz Bartek Girguś wraz z jego gitarą basową.

Zaczęły się intensywne próby. Jako pierwszy większy cel obraliśmy sobie Festiwal bluesowy w Krośnie. Jako młoda kapela bluesowa wzięliśmy udział w konkursie kapel bluesowych który towarzyszy festiwalowi. Okazało się że wygraliśmy wszystkie nagrody jakie były przewidziane. I miejsce, Grand prix, Nagrodę publiczności..i już nie pamiętamy…ale coś jeszcze było… : )

To oczywiście było motorem do dalszej pracy. Ciągle koncertowaliśmy po polskich klubach. Szykował się kolejny wyjazd… A! Właśnie! Jedną z nagród na Galicja Blues Festiwal – dla nas chyba najmilszą, było zaproszenie na jeden z największych festiwali muzycznych w Europie – Sziget w Budapeszcie.

Stęsknieni za klimatem festiwalowym postanowiliśmy pojechać na II Pulavian Blues Festiwal do Puław, a że stęsknieni byliśmy za wygraną.. postanowiliśmy go również wygrać. Choć w tego typu imprezach nie jest najważniejsze aby zabrać pierwsze miejsce, cieszyliśmy się niezmiernie. Jest Październik 2014. Mamy przyjemność wystąpić na płycie Krakowskie Klimaty Bluesowe. Po świetnej współpracy, wielu wspaniałych chwilach.. drogi Kasi i zespołu poszły w różnych kierunkach.

Nagrody i wyróżnienia:

Zwycięsca w konkursie Rava Blues Festival 2016

Laureat festiwalu Blues nad Odrą 2016

Laureat X edycji „Galicja Blues Festival” we wszystkich kategoriach 2013

Laureat II edycji Pulavian Blues Festival 2014

Laureat Festiwalu im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim 2014

Laureat Festiwalu „Blues nad Bobrem” 2014

Reprezentant Polski (scena bluesowa) na jednym z największych
festiwali muzycznych w Europie – Sziget w Budapeszcie 2014

Laureat V edycji „Imielin Blues Festival” 2014

Po roku działalności zespół został wyróżniony w rankingu Blues Top 2013 kwartalnika „Twój blues” na 20 miejscu w Polsce w kategorii „Odkrycie Roku”

Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony internetowej zespołu.

Strona www zespołu.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *