Menu

Around The Blues

27 czerwca 2019 - Artyści
Around The Blues

Nazwa już wiele mówi  o muzycznej stylistyce wykonywanego repertuaru. Rzeczywiście muzyka krąży wokół bluesowej stylistyki. Po przesłuchaniu płyty i wysłuchaniu tego co oferuje Internet można stwierdzić ,że jest to muzyka elegancka w formie , która przynosi dużą porcję przyjemności słuchaczom. Nieinwazyjny potok dźwięków doskonale wprowadzi nas w festiwalowy nastrój i stworzy odpowiedni nastrój do ostatniego wykonawcy pierwszego dnia imprezy.

Bluesowy zespół Around The Blues istnieje od września 2005 roku, kiedy to w Chorzowskim klubie Kotłownia na przypadkowym jam session poznali się Asia MrozekPrzemek Kaniewski i Krzysztof Kremer. Skład wyklarował się w roku 2007 kiedy do zespołu dołączyli Tomek Kończak oraz Daniel „Owal” Wysocki. Od tego czasu zespół przeszedł kilka zmian personalnych ,ale trzon zespołu tworzą wyżej wymieni muzycy.

Sama nazwa zespołu wskazuje muzyczny styl preferowany przez jego członków. Ich utwory to nie są kanoniczne bluesy.  Zespół dopracował się własnego brzmienia. Muzyka Around The Blues swoim nieśpiesznym ,ale eleganckim brzmieniem otacza słuchacza wprawiając go w dobry nastrój. Po przesłuchaniu ich płyty „ Future Memories” słuchający nie jest w stanie wskazać ile piosenek przesłuchał, jakie były ich tytuły, ale jednego jest pewien ,że chce wziąć do ręki pilot i wcisnąć przycisk PLAY.

Wobec takiego charakteru muzyki śląskiej formacji ich wybór jako pierwszego wykonawcy ABM jest zrozumiały i wręcz oczywisty.

Profil FB zespołu, strona www zespołu

Tekst i materiały fotograficzne – materiały promocyjne artystów pochodzą ze strony www lub profilu FB zespołu.