Menu

Harmonijkowy Atak

27 czerwca 2019 - Artyści
Harmonijkowy Atak

Bluesowa supergrupa? Byłoby to pewnie dobre określenie dla fenomenu HARPCORE, gdyby nie fakt, że wyobraźnia muzyczna członków zespołu dawno wyłamała się z ram czystego bluesa. To, co dzięki nim otrzymujemy, to wybuchowy międzygatunkowy koktajl, w którym liczy się finezja, wirtuozeria, a przede wszystkim – dobra zabawa. Ja nazywam ich granie kalifornijskim rockiem , gdyż nie znam innego polskiego zespołu w którego muzyce byłoby tak dużo słońca

W skład grupy wchodzi ścisła ekstraklasa polskiego blues-rocka. Kwartet harmonijkarzy – Tomek Kamiński, Michał Kielak, Bartek Łęczycki i Łukasz Wiśniewski – to weterani, o których wirtuozowskich umiejętnościach wiedzę od dawna wszyscy zainteresowani. Towarzyszą im wytrawni   gitarzyści – Jacek Jaguś i Piotr Grząślewicz, a także precyjna jak laserowy promień  sekcja rytmiczna w składzie Andrzej Stagraczyński  – bas i Adam Partyka – bębny.

Nagrana w 2011 roku płyta „Harpcore”  zdążyła już znaleźć uznanie fanów dobrej muzyki i jej nakład został wyczerpany. Krążek z pewnością polecić można wszystkim tym, którzy stronią od schematów i szukają w muzyce nowych rozwiązań. Tu blues, rock, jazz i funky łączą się w jedno, tworząc prawdziwy muzyczny dynamit.

Album został świetnie wyprodukowany, nie dziwi zatem jego entuzjastyczne przyjęcie. Towarzyszy ono również występom zespołu na żywo, czemu trudno się dziwić, jako że ten fantastyczny program muzyczny jest nam podczas koncertów serwowany w atmosferze nieskrępowanej zabawy. Przy tej muzyce chce się tańczyć. Dlatego gdy wybieraliśmy wykonawcę , który rozpocznie finałowy koncert ABM wybór mógł być tylko jeden Harmonijkowy Atak.

Profil FB zespołu
Tekst i materiały fotograficzne to materiały promocyjne artystów – pochodzą ze strony www lub profilu FB zespołu.