Menu

Moscow Beatballs

27 czerwca 2019 - Artyści
Moscow Beatballs

Moscow Beatballs to zespół wykonujący modern blues’ n’ billy. Zespół powstał z połączenia sił muzyków z trzech moskiewskich grup. Timur Popovkin odszedł z zespołu Red Elvises. Jego znakiem rozpoznawczym jest bałabajka , której używa zamiast basu. Sergey Arnautov  śpiewający perkusista i po trosze tancerz, gdyż gra na stojąco i daje się porywać wytwarzanemu przez siebie rytmowi. Całość dopełnia znakomity gitarzysta Yury  Krivoshein poprzednio w zespole Scolder Blues.

Polscy fani bluesa patrzą na bluesowe i około bluesowe zespołu ze wschodu jak na jakieś dziwadła. Jednak nie dajmy się zwieść. Moskiewscy muzycy spokojnie dają sobie radę na europejskim rynku. Początkowo koncertowali tylko na terenie dawnego Związku Radzieckiego. Już do dwóch lat podbijają polski rynek. W 2018 zespół na wakacje przeniósł się do Kaliningradu i co kilka dni organizował wypady do Polski. Obecnie sięga już dalej i wchodzi na niemiecki i szwajcarski rynek koncertowy. Byłem na ich koncercie w 2018 r i potwierdzam to koncertowi wyjadacze jakich mało. W ich grze widać niesamowite ogranie i doświadczenia z koncertów w setkach moskiewskich  klubów i pubów. Zespół jest częstym gościem stacji radiowych i telewizyjnych. Na ich Facebooku umieszczona jest fotografia zespołu na okładce Playboya, co wykonawcom bluesowym nie zdarza się często.

Ich repertuar to w dużej mierze covery. Jednak nie jest to mechaniczne odgrywanie znanych piosenek w wersach zbliżonych do oryginału. Covery sa przerabiane na stylistykę muzyki wykonywanej przez zespół. Utwory Rolling Stonesów , AC/DC czy ZZ- top przerobione na blues ‘n’ billy to zupełnie coś innego  iż oryginały. Zespól wykonuje też własne utwory po rosyjsku i być może usłyszymy ich próbkę, gdyż niedawno ukazała się nowa płyta zespołu.  Bardzo często koncerty Moscow Beatballs  zamieniają się w imprezę taneczna czego serdecznie odbiorcom festiwali życzę

Profil FB zespołu, strona www zespołu

Materiały fotograficzne – materiały promocyjne artystów pochodzą ze strony www lub profilu FB zespołu.