Menu

Grzanek & Gałach na osuszenie łez

20 lipca 2020 - Aktualności
Grzanek & Gałach na osuszenie łez

Podczas pandemii życie koncertowe zamarło. Dotknęło to także imprez letnich w Augustowie. Blues Maraton 2020 się nie odbędzie. Zamiast tego z ambitnego programu tegorocznego Blues Maratonu wybraliśmy dwie propozycje, które stworzą nam namiastkę festiwalowego nastroju.

            Ten Inches to młoda augustowska grupa, która z roku na rok krzepnie muzycznie i wykonawczo. Zespół pierwotnie miał wystąpić na Blues Maratonie  w piątek jako suport przed  Tribute to Lynyrd Skynyrd. Co zaprezentuje nam orkiestra. Koktajl coverów i własnych kompozycji. Co ważne w muzykach znikła już nieśmiałość i pojawiła się radość grania. Oglądajmy ich i chwalmy, gdyż już  niedługo po maturach mogą rozjechać się po Polsce.  

            Główną atrakcją wieczoru jest eksperymentalny skład Grzanek & Gałach, który w założeniach festiwalowych miał być  ostatnią formacją występującą na festiwalu. Festiwal miał kończyć się w niedzielę wieczornym rejsem po augustowskich jeziorach. Zmieniając miejsce i czas przenieśliśmy muzyków do twierdzy blues fanów w Augustowie czyli do Kaktusika.

            Jak wspomniałem zespół został skonstruowany specjalnie na potrzeby występu w Augustowie dlatego zagra same covery. Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać Jana Gałacha , który stał się faktycznym producentem wykonawczym Blues Maratonu i wciela w życie  pomysły dyrektora artystycznego. Janek zaprosił do współpracy swoich wieloletnich współpracowników tj. Maxa Ziobro ( stały perkusista w zespole Julii Pietruchy) i Pawła Muzzy Mikosza weterana wielu projektów muzycznych( w Augustowie jest najbardziej znany z udziału w zespole SEVEN B u boku Gienka Loski i Andrzeja Makarewicza).

            Ostatnim muzykiem zespołu jest Bartek Grzanek. Jest on debiutantem w Augustowie. Od kilku lat  był już przymierzany do  różnych projektów festiwalowych i wkońcu zdarzyła się okazja. Jest to doświadczony muzyk obecny na scenie od co najmniej kilkunastu lat. Przewinał się przez składy zespołu Rezerwat i Bandu Rafała Brzozowskiego. Brał też udział w Voice Of Poland gdzie występował w drużynie Andrzeja Piasecznego. Jednak od pewnego czasu zajmuję się swoją kariera solową. Ostatnio stworzył program Tribute to Eric Clapton. Jednak podczas katusikowego występu Clapton nie zdominuje koncertu. Znajdzie się miejsce dla wielu klasycznych bluesowych kompozycji zagranych w jamowej konwencji.

Miejmy nadzieję,że w 2021 będziemy mogli odbyć Blues Maraton w tradycyjnej formie.

Z Bluesowym pozdrowieniem  AUGUSTOWSKI BLUES MARATON